AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA STEROWNIKÓW

 • Oprogramowanie sterownika silnika oraz automatycznej skrzyni biegów to w istocie wiele różnych programów, które jako całość sterują pracą silnika oraz współpracującego z nimi niezbędnego osprzętu.
  W dbałości o stały postęp techniczny BMW wprowadza wiele ulepszeń, które stosowane są w trakcie produkcji danego modelu samochodu jak również po jej zaprzestaniu. Przykład: dla aut wyprodukowanych w okolicy 2000 roku do tej pory BMW wydało od kilku do kilkunastu ulepszeń oprogramowania sterowników.
  Za pewnik należy przyjąć, że nowe oprogramowanie sterowników jest lepsze od starszego, gdyż żaden producent, a w szczególności BMW z pewnością nie poniesie niepotrzebnych kosztów związanych z wprowadzeniem nowego oprogramowania, jeżeli nie miało by to realnego uzasadnienia. Pomiędzy wersją pierwotną, a finalną zazwyczaj jest odczuwalna różnica co najmniej w kulturze pracy silnika czy automatycznej skrzyni biegów. Często silnik wydaje się „ciągnąć” z niższych obrotów, a automatyczna skrzynia biegów szybciej i płynniej zmieniać przełożenia.
  Posługując się przykładem z życia wziętym można to porównać do aktualizacji oraz wprowadzania poprawek do systemu operacyjnego domowych komputerów . Nasze komputery nagminnie pobierają kolejne aktualizacje, dzięki którym producent poprawia oraz udoskonala swój system operacyjny.
  Pewne jest to, że auto nie będzie pracowało gorzej, lecz lepiej. To w jakim stopniu nastąpi poprawa zależy od skali poprawek. Wystarczy przejrzeć pozytywne wypowiedzi użytkowników BMW na licznych forach internetowych, aby przekonać się, że aktualizacja oprogramowania sterowników zwłaszcza w silniku i automatycznej skrzyni biegów przynosi wymierne korzyści.
 • Oprogramowanie modułu Bluetooth - dzięki jego aktualizacji znacznie powiększa się ilość kompatybilnych z systemem auta telefonów.
 • Moduł I-Drive - po aktualizacji oprogramowania modułu uzyskujemy dostęp do nowych opcji i nowej szaty graficznej (np. możliwość odtwarzania plików w formacie MP3, dodatkowe menu, itp.) oraz szybszą pracę jednostki
 • Dzięki aktualizacji modułu CAS w wielu przypadkach pozbywamy się usterki związanej z elektryczną blokadą kolumny kierowniczej.

Mocno zaleca się aktualizację wszystkich modułów w aucie jednocześnie aby zachować integralność oprogramowania.


ZAKTUALIZUJ SWÓJ SAMOCHÓD DO "NOWSZEJ WERSJI"  Z NASZĄ POMOCĄ

 kodowanie BMW Car ConnectCar Connect update ISTA BMW E84 X1programowanie BMW Car Connect

Car Connect aktualizacja sterowników BMW E84 X1BMW F01 F10 F25 F30 kodowanie programowanie Car Connect

 

blk maly raczkimmmmm google-plusor youtubemm facebook-m

Partnerzy

Alergo ECO nowa jakość życia wi ScreenShot093