FAQ - najczęściej zadawane pytania


Dlaczego nasze ceny są tak konkurencyjne?

Jesteśmy niedużą firmą, wszelkie usługi realizujemy własnoręcznie, dzięki czemu oprócz aspektu niskich kosztów uzyskania przychodu pozwala nam to na bezpośredni kontakt z klientem, dostrzeżenie jego potrzeb oraz ambitne podejście do realizowanych zagadnień. Profil świadczonych przez nas usług nie wymaga kosztownego zaplecza w postaci hali, podnośników pneumatycznych i narzędzi związanych z fizyczną mechaniką pojazdową – mimo to, sieć naszych Partnerskich Zakładów Mechaniki pozwala nam zrealizować niemal każdą usługę wykraczającą poza ramy przez nas oferowanych. Optymalizacja procesu świadczenia usług, odpowiednie zarządzanie czasem i zasobami generuje niskie koszty prowadzenia działalności – wszystko po to, aby świadczyć profesjonalne usługi w bardzo konkurencyjnych cenach.

Czy dojeżdżamy do klienta?

Tak, zainwestowaliśmy w sprzęt który umożliwia nam przeprowadzenie większości usług u klienta. Dodatkowa opłata za dojazd ustalana jest indywidualnie w zależności od rejonu Polski oraz odległości dojazdu.

Czy tuning cyfrowy ( chiptuning ) jest bezpieczny dla auta?

Tak, pod warunkiem, że modyfikacja jest przeprowadzana w granicach ustalonych przez nas jako bezpieczne ( forma tuningu OPTIMUM i ECO). Jeżeli klient życzy sobie modyfikację wykraczającą poza te granice ( forma tuningu MAXI), należy liczyć się z większą usterkowością pojazdu – nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne usterki wynikłe z modyfikacji MAXI.

Czy po tuningu cyfrowym (chiptuningu ) samochód będzie więcej palił?

Nie, w przypadku silników Diesel'a. Spalanie w najgorszym wypadku pozostanie na takim samym poziomie, w większości można jednak zaobserwować jego spadek ( forma tuningu OPTIMUM ). W przypadku formy tuningu ECO – spadek spalania jest mocno zauważalny (pod warunkiem sprawnego pojazdu).
W przypadku tuningu aut benzynowych należy liczyć się z nieznacznym wzrostem spalania.

Na czy polega usługa usunięcia filtra cząstek stałych DPF / FAP?

Zapraszamy do lektury - klik

Czy prowadzimy doposażanie aut marki BMW?

Z uwagi na złożoność niektórych form doposażania BMW usługa ta nie jest obligatoryjna dla wszystkich naszych Oddziałów. Wykonanie usługi ustalane jest zawsze indywidualnie z przedstawicielem każdego Oddziału. Dokładamy wszelkich starań, aby rozbudowywać zaplecze każdego Oddziału i świadczyć usługi doposażania w coraz to szerszym zakresie.

Czy po aktywacji funkcji świateł do jazdy dziennej DRL są efekty uboczne (np. informacja o przepalonych żarówkach itp.)?

Nie, aktywacja świateł do jazdy dziennej (DRL ) polega na zmianie odpowiednich parametrów przewidzianych przez producenta. Nie jest to modyfikacja wykonywana „na siłę", która ingeruje w niewłaściwy sposób w elektronikę. Przy aktywacji wszelkich dodatkowych funkcji w aucie bazujemy tylko na tych, które producent aut udostępnił jako poprawne i możliwe do realizacji.

Czy jest możliwość odtwarzania filmów w systemie BMW I-Drive Professional CCC bezpośrednio ze złącza USB?

Nie, system ten nie obsługuje takiej formy przetwarzania obrazu bezpośrednio ze złącza zewnętrznego USB.

Czy aktualizacja sterowników w BMW da nam jakiś wymierny efekt?

Tak, przy części sterowników efekt będzie odczuwalny od razu po aktualizacji, np. automatyczna skrzynia biegów szybciej, płynniej i przy niższych obrotach zmienia bieg; silnik zmieni delikatnie swoją charakterystkę; system I-Drive będzie nieco szybciej pracował, często możliwe będzie odtwarzanie plików MP3 oraz otrzyma nową szatę graficzną; moduł telefonu będzie zawierał większą bazę kompatybilnych telefonów itp. Przy pozostałych modułach jak np. system stabilizacji jazdy czy system bezpieczeństwa poduszek powietrznych ciężko określić zakres poprawy pracy - trzeba mieć natomiast świadomość, że tak potężny koncern jak BMW z pewnością nie trwoniłby funduszy na wdrażanie cyfrowych ulepszeń swojego produktu, gdyby nie miało to uzasadnienia. 

Czy po zmianie języka menu w BMW CCC Professional jest szansa, że coś się popsuje, będzie się "wieszało" / czy zmieniamy także lektora w tym systemie na polski?

Nie, posiadamy wieloletnie doświadczenie w spolszczaniu tego sytemu. Znamy liczne niuanse tej usługi i potrafimy na nie odpowiednio reagować. Dlatego też nie zmieniamy w tym systemie lektora na polskiego, gdyż taka zmiana w wielu przypadkach powoduje niestabilną pracę jednostki, "wieszanie się jej" i liczne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nawigacji.

Jakim programem, o którym czytałem na forum, zamierzacie wykonać daną usługę?

Narzędzia informatyczne dobierane są zawsze zgodnie z ich przeznaczeniem do realizowania konkretnych usług. Klientowi wiedza czy będzie to "paint", "saper" czy "kalkulator" do niczego się nie przysłuży, więcej, może wprowadzić go niepotrzebnie w błąd - informacje zawarte na forach internetowych zawierają tyle prawdy co i fałszu - czasami trduno oddzielić jedno od drugiego. 

Masz pytania? Zadzwoń. Jeżeli linia będzie zajęta to ...  zadzwoń ponownie!

blk maly raczkimmmmm google-plusor youtubemm facebook-m